niedziela, 25 sierpnia 2024

Oglądamy w kinie film grozy: „Obcy: Romulus” (2024, reż. Fede Álvarez) - scenariusz zajęć z filmoterapii - Patryk Daniel Garkowski

 

  W publikacji wybitnego pedagoga i terapeuty magistra Patryka Daniela Garkowskiego znajduje się scenariusz zajęć z filmoterapii (zatem dziedziny arteterapii). Zajęcia dotyczą oglądania w obiekcie kinowym filmu: „Obcy: Romulus” (film z roku 2024, reżyser filmu: Fede Álvarez).
  Adresatem oddziaływań pedagogiczno-terapeutycznych uczyniony został pewien nastoletni chłopiec - Miłosz, mieszkaniec Płocka, który to uwielbia jeździć na hulajnodze.
  Lekkomyślny, pełen brawury, drogi Miłoszek ma problem w postaci nadmiernej agresywności. W lipcu 2024 roku z powodu jazdy na wehikule hulajnodze doznał chłopczyk obrażeń - nogi, ręki.
  Agresywna młoda persona dokucza bezdomnym ludziom, poniża ich niemiłosiernie.
  Obejrzenie filmu w kinie przez żądnego wrażeń chłopczyka Miłosza mogłoby mu bardzo pomóc - tak oto założył sobie wybitny, genialny pedagog-terapeuta Patryk Daniel Garkowski. Ten wszechstronnie uzdolniony geniusz urodził się 23 sierpnia 1996 roku w Płocku. 

https://ebookpoint.pl/ksiazki/ogladamy-w-kinie-film-grozy-obcy-romulus-2024-rez-fede-lvarez-scenariusz-zaje-patryk-daniel-garkowski,s_01tp.htm


 





czwartek, 22 sierpnia 2024

Zadania z chemii dotyczące zanieczyszczeń powietrza - dla klasy siódmej szkoły podstawowej - Patryk Daniel Garkowski

 

To publikacja z zakresu dydaktyki chemii - na poziomie szkoły podstawowej. W tej książeczce występują ciekawe zadania odnośnie zanieczyszczeń powietrza, jest też klucz odpowiedzi do owych zadanek. Na okładce można zobaczyć niezmiernie skażoną zanieczyszczeniami przestrzeń, zielone chmury u góry okładki wyglądają, jakby były bezbrzeżnie przesycone toksycznymi substancjami. Patryk Daniel Garkowski to wybitny chemik, a także wielki znawca problematyki ochrony środowiska. 

https://ebookpoint.pl/ksiazki/zadania-z-chemii-dotyczace-zanieczyszczen-powietrza-dla-klasy-siodmej-szkoly-podstawowej-patryk-daniel-garkowski,s_01tn.htm

Zadania z chemii tyczące się gazów szlachetnych - dla klasy siódmej szkoły podstawowej - Patryk Daniel Garkowski

 

Publikacja metodyczna z zakresu dydaktyki chemii - na poziomie szkoły podstawowej. W książce tej występują ciekawe zadania z chemii. Jest tu nadto klucz odpowiedzi do owych zadań. Magister Patryk Daniel Garkowski jest wybitnym chemikiem, który przeprowadził wiele prac badawczo-naukowych z zakresu chemii. Szczególnie interesuje się on chemią starzenia się.

https://ebookpoint.pl/ksiazki/zadania-z-chemii-tyczace-sie-gazow-szlachetnych-dla-klasy-siodmej-szkoly-podstawowej-patryk-daniel-garkowski,s_01tm.htm

Poemat o skorodowanym majstersztyku wraz z zadaniami z chemii i techniki dotyczącymi korozji oraz ochrony przed owym procesem - Patryk Daniel Garkowski

 

Publikacja zawiera krótki, ciekawy poemat o poddanym korozji przedmiocie, jak też interesujące autorskie zadania z chemii oraz jednocześnie techniki, które dotyczą problematyki korozji oraz ochrony przed owym procesem szkodliwym. Magister Patryk Daniel Garkowski jest wybitnym znawcą zarówno chemii, jak i techniki. W sposób niezwykle nowatorski zestawił on zadania z odmiennych przedmiotów szkolnych, a zatem z chemii oraz techniki, w jednej publikacji. 

https://ebookpoint.pl/ksiazki/poemat-o-skorodowanym-majstersztyku-wraz-z-zadaniami-z-chemii-i-techniki-dotyczacymi-korozji-oraz-oc-patryk-daniel-garkowski,s_01tl.htm

Kartkówka z plastyki dotycząca tematu architektury - Patryk Daniel Garkowski

 

Publikacja metodyczna z zakresu dydaktyki plastyki - na poziomie szkoły podstawowej. W książeczce tej występują ciekawe zadania z plastyki. Obecny jest też klucz odpowiedzi do tychże zadań. Patryk Daniel Garkowski jest wybitnym plastykiem, znawcą problematyki architektury, w tym architektury krajobrazu. Na okładce publikacji można zobaczyć budynek sądu rejonowego w Toruniu. 

https://ebookpoint.pl/ksiazki/kartkowka-z-plastyki-dotyczaca-tematu-architektury-patryk-daniel-garkowski,s_01tk.htm

niedziela, 18 sierpnia 2024

Zadania z chemii i języka polskiego do utworu: O obiegu węglowodorów na Tytanie, księżycu Saturna - Patryk Daniel Garkowski

 

  (Książeczka ta składa się z dwóch części kompozycyjnych. Obok listu poetyckiego: O obiegu węglowodorów na Tytanie, księżycu Saturna w publikacji mojej znajduje się aż dwadzieścia sześć zadań - z języka polskiego oraz z chemii - są to zadania na poziomie szkoły podstawowej. Nadto występuje w książce i klucz odpowiedzi do owych skonstruowanych zadanek. Oto zestawienie razem, obok siebie zadań z języka polskiego i z chemii - zatem z dwóch odmiennych przedmiotów, sfer - uważam za nowatorskie i dobre działanie metodyczne. Jestem zarówno filologiem polskim/polonistą, jak i chemikiem. Wykształcenie moje jest stanowczo bardzo rozległe.
  Podmiotem lirycznym wierszowanego, rymowanego utworu, ulokowanego w e-booku, są uosobione/spersonifikowane cząsteczki metanu funkcjonujące na księżycu Tytanie. Zwracają się one do cząsteczek wody na błękitnej planecie Ziemi. Uznają je za siostry. Ciekawią się ich losem. Drobiny przemawiające w utworze opowiadają cząsteczkom wody o sobie, o swym obieganiu, parowaniu, skraplaniu (na Tytanie występuje ogromnie interesujący, egzotyczny cykl obiegu węglowodorowego). Zbiorowy podmiot liryczny komunikuje, jakie są warunki na tajemniczym księżycu Saturna i choćby oznajmia o pełnym sekretów procesie polimeryzacji. Oto Czytelnik ma tutaj do czynienia z liryką zwrotu do adresata i jednocześnie z liryką podmiotu zbiorowego.
  Warto przyjrzeć się bliżej okładce dzieła. Można na niej ujrzeć pierwsze w homologicznym szeregu alkany - węglowodory nasycone - cząsteczki: metanu, etanu, propanu oraz butanu. Oto najwyżej na okładce usytuowany został węglowodór nasycony butan - widoczna cząsteczka butanu składa się z czterech atomów węgla, a także z dziesięciu atomów wodoru. Ach, doprawdy, nazwa owego węglowodoru kojarzy mi się z butami! Patryk Daniel Garkowski)

https://ebookpoint.pl/ksiazki/zadania-z-chemii-i-jezyka-polskiego-do-utworu-o-obiegu-weglowodorow-na-tytanie-ksiezycu-saturna-patryk-daniel-garkowski,s_01t9.htm

środa, 7 sierpnia 2024

O strukturze rozmieszczenia gawronów (Corvus frugilegus) w parku w Gozdowie - Patryk Daniel Garkowski

 

 (To praca naukowo-badawcza z zakresu ekologii oraz ornitologii. W ramach mych badań dokonałem obserwacji struktury rozmieszczenia populacji gawronów (Corvus frugilegus) w parku w Gozdowie (jest to miejscowość w powiecie sierpeckim).
  Publikacja ta składa się z czterech rozdziałów. Nie jest długa ani rozbudowana ona. W pierwszym rozdziale opisany został gatunek gawrona. W następnym zaś rozdziale przedstawione zostały przeze mnie zagadnienia tyczące się bytowania, gniazdowania u ptaków gawronów. W dalszej zaś kolejności omówiłem, ogólnie, poziome struktury przestrzenne u populacji gatunków - typy rozmieszczenia organizmów żywych. Ostatni z kolei rozdział mej pracy poświęcony został analizie struktury rozmieszczenia populacji gawronów w zabytkowym parku w Gozdowie.
  Jako biolog, przyrodnik, ekolog, ornitolog, widząc, dostrzegłszy gawrony, używane przez nie gniazda, bardzo zapragnąłem napisać na ich temat krótką naukową pracę. Różne gatunki ptaków są przecież ciekawymi stworzeniami. A zaciekawienie ma prawo zrodzić działanie. Zaś gawrony - należące do rodziny krukowatych - stanowią ptaki fascynujące i inteligentne.
  A niezależnie od tego, że ukończyłem w zakresie biologii studia wyższe, a mianowicie podyplomowe, dzięki mej pracy naukowej dotyczącej populacji gawronów, tyczącej się ekologii, ornitologii i tak udało mi się poszerzyć nieco moje kwalifikacje, ja tak bynajmniej uważam logicznie...    
  Oto bowiem dzięki osobistym pracom naukowo-badawczym można poszerzać wykształcenie - na drodze samokształcenia, samouctwa, intelektualnych czynności. Zaś w nowoczesnym społeczeństwie samokształcenie okazuje się czymś nader istotnym.
  Być może w niedalekiej, bliskiej już przyszłości będzie się uznawać w Polsce posiadającym przygotowanie pedagogiczne personom z wykształceniem wyższym uprawnienia do nauczania przedmiotów szkolnych za sprawą przeprowadzonych przez te jednostki wykształcone prac naukowo-badawczych, zatem prac poruszających zagadnienia z danych, konkretnych przedmiotów w szkołach obecnych.
  Oto zajmując się gawronami, strukturą przestrzenną ich populacji, ja poszerzyłem jeszcze bardziej mą wiedzę w obszarach: zoologii, ornitologii, ekologii, ochrony przyrody, środowiska, jak też i matematyki. Ze sferą ekologii populacji koresponduje, łączy się możliwość obliczania na przykład zagęszczenia osobników w ekosystemach.
  Tak więc dzięki moim badaniom, analizom, naukowym rozważaniom, w moim osobistym odczuciu, poszerzyłem moje kwalifikacje do nauczania w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych matematyki oraz nabyłem ja uprawnienia do nauczania przedmiotów zawodowych w zakresie ochrony środowiska, leśnictwa w technikach, edukacyjnych placówkach branżowych. Patryk Daniel Garkowski)

https://ebookpoint.pl/ksiazki/o-strukturze-rozmieszczenia-gawronow-corvus-frugilegus-w-parku-w-gozdowie-patryk-daniel-garkowski,s_01ss.htm

O obiegu węglowodorów na Tytanie, księżycu Saturna - Patryk Daniel Garkowski

 

https://ebookpoint.pl/ksiazki/o-obiegu-weglowodorow-na-tytanie-ksiezycu-saturna-patryk-daniel-garkowski,s_01sr.htm

Koszmarna komora z kokonami kolonistów - Patryk Daniel Garkowski

 

Ten utwór poetycki oparty został na motywach filmu grozy: „Obcy: decydujące starcie”
(1986, reż. James Cameron) i na powieści: „Obcy: decydujące starcie” Alana Deana Fostera. Patryk Daniel Garkowski

https://ebookpoint.pl/ksiazki/koszmarna-komora-z-kokonami-kolonistow-patryk-daniel-garkowski,s_01sq.htm

Na chwilę wzlecieć, by zaraz upaść - studium nad bohaterem tytułowym filmu „Zygfryd” (1986, reż. Andrzej Domalik) - Patryk Daniel Garkowski

 

  (Publikacja owa dotyczy sfer: polonistyki, dydaktyki języka polskiego, edukacji seksualnej, wiedzy o seksualności człowieka, seksuologii, jak również jest z zakresu metodyki wychowania do życia w rodzinie. Zatem w książce są obecne rozważania z zakresu aż kilku dziedzin naukowych. Rozważania tutaj nie tyczą się tylko i wyłącznie języka polskiego.
  Oto podjęcie studium nad filmem: „Zygfryd” oraz nad fikcyjnym bohaterem tytułowym, w filmie obecnym, stanowiło wspaniałą, piękną okazję, tak uważam, ażeby jednocześnie rozważyć, zgłębić zagadnienia, pojęcia z zakresu edukacji seksualnej, seksuologii, psychologii i wychowania do życia w rodzinie.
  W moim przekonaniu dzięki mej pracy, dzięki mym badaniom, analizom, udało mi się poszerzyć kwalifikacje do nauczania przedmiotów: wychowania do życia w rodzinie, edukacji seksualnej i zdrowotnej. Zaś w szkołach niebawem pojawi się obowiązkowy przedmiot: edukacja zdrowotna, zastąpi on nieobligatoryjne wychowanie do życia w rodzinie.
  W pracy mojej omówiłem zagadnienia: etapów miłości, podmiotu admirowanego, prawa do intymności, dobrego i złego dotyku, poufałości, popędu płciowego, aktywności seksualnej, kryteriów wyboru partnera, męża, żony, męskości, dojrzałości, w tym zaś dojrzałości do założenia rodziny, dojrzałych więzi osobowych, czynników warunkujących powodzenie relacji męsko-męskiej, ciepła ogniska domowego, przyjaźni, roli przyjaźni w życiu człowieka, dobrego koleżeństwa, złego, antykoleżeństwa, miłości bezwarunkowej, warunkowej, miłości erotycznej, miłości braterskiej, potrzeb, a także zachcianek.  
  A zatem szereg ważnych pojęć, zagadnień, gdy chodzi o sferę egzystencji i seksualności człowieka, w tej pracy ja omówiłem, poruszyłem.  
  Co więcej, w publikacji znajduje się aż czterdzieści osiem zadań - z zakresu języka polskiego, edukacji seksualnej/wychowania do życia w rodzinie. Stworzone przeze mnie zadania uważam za nad wyraz ciekawe. Owe zadanka są międzyprzedmiotowe, potrafią one zaintrygować ogromnie.
  Film: „Zygfryd”, w reżyserii Andrzeja Domalika, opowiada o młodym mężczyźnie, cyrkowcu, który w wyniku nieszczęsnego wypadku stał się inwalidą. Przed wypadkiem zaś pomiędzy Zygfrydem a starszym, zamożnym panem - Stefanem Drawiczem nawiązała się koleżeńska relacja, jednak w istocie bardzo tragiczna. Logika wskazuje na to, iż Stefan Drawicz był homoseksualnym organizmem. Podczas gdy Zygfryd był zaparcie heteroseksualny i nie pragnął odwdzięczyć się Stefanowi za jego dobroć, zatem tak, jak by Stefan Drawicz tego oczekiwał. Stefan Drawicz odczuwał, przejawiał zafascynowanie Zygfrydem do momentu jego wypadku - oto bowiem, gdy Zygfryd stał się kaleką, inwalidą, starszy pan całkowicie przestał być zauroczony cyrkowcem, aczkolwiek przygarnął osobnika, by ten z nim mieszkał pod jednym dachem. Patryk Daniel Garkowski) 

https://ebookpoint.pl/ksiazki/na-chwile-wzleciec-by-zaraz-upasc-studium-nad-bohaterem-tytulowym-filmu-zygfryd-19-patryk-daniel-garkowski,s_01sp.htm